
Geen punten op de laatste speeldag van de reguliere competitie. KV Kortrijk nam de volle buit mee na doelpunten van Ambrose en Sissako. Noah Fadiga mocht na zijn hartoperatie voor het eerst terug invallen sinds november en bekroonde zijn eerste minuten met een doelpunt.
DANIJEL MILICEVIC - "We laten de vijfde plaats liggen"
Tom Vandenberghe: "Ik speel nu voor Gent en dan wil ik die matchen gewoon winnen"
Doelman Tom Vandeberghe stond oog in oog met zijn ex-ploegmaats en zal nog een hele tijd met plagerijen te maken krijgen. “Het begon al voor de match – ze stuurden iedere dag berichtjes. Ook Brecht Dejaeghere was mij een beetje zot aan het maken, dat hij van alle kanten zou schieten. Ook al gun ik ze om in eerste klasse te blijven: ik speel nu voor Gent en dan wil ik die matchen gewoon winnen.”
De Buffalo’s begonnen nochtans goed aan de match. “Inderdaad, de eerste 10 minuten speelden we goed en dacht ik dat we in een goede flow zaten. Nadien vielen we plat en zette Kortrijk goed druk, waar wij problemen mee hadden en niet meteen oplossingen voor vonden. Hun goal net voor de rust was natuurlijk een extra domper, maar ik vond dat we sterk uit de kleedkamer kwamen. Als we die ene grote kans benutten, kregen we een heel andere match.”
Het is nu uitkijken naar die Champions Play-offs, waar Gent na 6 jaar een comeback maakt. “Dat zijn heel andere matchen, dan begint iedereen met een schone lei. Of toch bijna”, aldus de 32-jarige. “Misschien is het ook in ons voordeel dat we dan tegen ploegen spelen die meer voetballen. Dat lijkt ons alleszins beter te liggen als we kijken naar de laatste matchen. Laat de wedstrijd van vandaag een wake-up call zijn en na de interlandbreak moeten we terug full gas gaan.”
Zelf beleeft de sympathieke ex-Kerel droomweken bij Gent – op enkele weken tijd van een vast plekje op de bank naar eerste keeper in de kampioenenronde. “Dat is natuurlijk een van de redenen om naar deze club te komen. Om óóit die kans te krijgen. Natuurlijk had ik niet verwacht dat die kans zo snel zou komen. Het is jammer voor Roef, want hij was bezig aan een topseizoen. Ik ga alvast superzwaar mijn best doen om die rol goed te vervullen tot hij terug is”, sloot de team player met een lach af. (RG)
Noah Fadiga: "Had liever met die goal onze ploeg drie punten geschonken"
Noah Fadiga is back – om dat te vieren schonk hij zichzelf een doelpunt. “Op persoonlijk vlak is dat zeker een boost. Zeker na de moeilijke laatste maanden. Ik ben dan ook superblij om weer op dat veld te staan en gezond te zijn. Die goal is een surplus, ondanks het verlies. Dé droom was natuurlijk dat ik met die goal de ploeg drie punten zou schenken, want thuis moeten we altijd voor de winst gaan.”
Nadien was er tumult, wat gebeurde daar? “De poppetjes gingen wat aan het dansen. Het was gewoon een typisch voetbalopstootje dat wat te lang begon te duren. Daardoor werd mijn geduld op de proef gesteld, maar we moeten het niet groter maken dan het is.”
De 25-jarige winger wil vooral deze match achter zich laten, op de positieve flow focussen en vooruitkijken.“Ik heb lang opgewarmd, dus over deze match kan ik niet heel veel zeggen. Het is wel duidelijk dat er te veel slordigheden waren en dit niet onze wedstrijd was. We wilden de reguliere competitie op een mooiere manier afsluiten. Laten we ons echter focussen op het mooie parcours dat we na de winterstop afgelegd hebben. Deze match moeten we vergeten en na de international break moet iedereen weer on point zijn.”
De Champions Play-Offs – publiekspeler Noah Fadiga kijkt er vol ambitie naar uit. “Ik geloof dat we daarin een goede reeks gaan neerzetten. We weten wat we kunnen doen – dat hebben we al bewezen in de vorige topmatchen en we moeten op dat elan verder gaan. Wedstrijd na wedstrijd. Ik zie het positief in”, doet hij de Gentse familie al smullen. (RG)